Avans University of Applied Sciences – EduNed – Yurtdışı Üniversite Danışmanlığı

Avans University of Applied Sciences

SKU NLAV
0
In stock
1
Product Details

[tab name=’Üniversite Hakkında’]

Avans Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Avans University of Applied Sciences), 2004 yılında Brabant ve ‘s-Hertogenbosch Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri’nin birleşmesiyle kuruldu. Avans, Hollanda’da yayınlanan “Keuzegids Hbo” yükseköğretim rehberinde 2014 yılından beri her yıl büyük uygulamalı bilimler üniversiteleri arasında birinci seçiliyor. Üniversitenin Hollanda’nın güneyinde dört şehirde, ‘s-Hertogenbosch, Roosendaal, Tilburg ve Breda’da kampüsleri var.

Breda ve ‘s-Hertogenbosch kampüslerinde bulunan dört yıllık İngilizce lisans programları ile bir veya iki yıl süren İngilizce yüksek lisans programları aşağıdaki gibidir:

İngilizce lisans programları

  • Finans & Kontrol (Uluslararası)
  • Endüstri Mühendisliği & Yönetimi
  • Sürdürülebilir Enerji ve Teknoloji için Çevre Bilimi
  • Uluslararası İşletme

İngilizce yüksek lisans programları

  • Animasyon (bir yıllık program)
  • Sanat ve Tasarım (iki yıllık program)

2019 “Keuzegids Hbo” sıralamalarında Avans’taki ‘Sürdürülebilir Enerji ve Teknoloji Çevre Bilimleri’ lisans programı Hollanda’nın en iyi çevre bilimleri bölümü seçildi!

Avans’ı ayrıcalıklı kılan özelliklerden biri de proje temelli eğitim (project-based learning) yöntemini benimsemiş olmaları. Burada uygulanan uzmanlığa dayalı eğitim anlayışı, öğrencilere öğrendikleri teorik bilgileri gerçek hayatta kullanma şansı tanıyarak onları iş dünyasında karşılaşabilecekleri durumlara karşı hazırlamayı amaçlamaktadır. Yine aynı amaçla üniversite, öğrencilerin Hollanda’da ya da yurtdışında staj yapmalarını zorunlu tutuyor. Üniversitenin iş dünyasıyla yakın ilişkilerinin olması bu konuda öğrencilere geniş ve çeşitli fırsatlar sunuyor.

[tab name=’Üniversite Videosu’]

Save this product for later