Fontys University of Applied Sciences – EduNed – Yurtdışı Üniversite Danışmanlığı

Fontys University of Applied Sciences

SKU NLFO
0
In stock
1
Product Details

[tab name=’Üniversite Hakkında’]

Fontys Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Fontys University of Applied Sciences), 80’nin üzerinde ülkeden 44.000’den fazla öğrencisiyle Hollanda’nın en büyük uygulamalı bilimler üniversitelerinden biridir. İngilizce, Almanca ve Hollandaca lisans ve yüksek lisans programlarının bulunduğu Fontys’in uluslararası kampüsleri Hollanda’nın güneyinde, Eindhoven, Venlo ve Tilburg şehirlerinde bulunmaktadır.

Üniversitedeki programların büyük bir kısmı mühendislik, ekonomi, işletme, lojistik yönetimi ve finans alanlarındadır. Hollanda “Keuzegids Hbo” yükseköğretim rehberinin 2019 sıralamalarında Fontys’in dört yıllık İngilizce ‘Mekatronik Lisans Programı’ alanının en iyisi seçildi.

Fontys’i ayrıcalıklı kılan özelliklerden biri lisans düzeyindeki öğrencilerin programı tamamlamak için iki dönem staj yapmasını ve ayrıca iki dönem de “Öğrenci Şirketi” (Student Company) projelerine katılmasını zorunlu tutması. Üniversitenin 500’ün üzerinde şirketle bağlantılı olması staj bulmak açısından avantaj sağlıyor. “Öğrenci Şirketi” projeleri ise öğrencilerin iş hayatına ilişkin deneyim kazanmasına imkân veriyor. Ayrıca Fontys’in akademik kadrosunun iş dünyasında tecrübeli insanlardan oluşması öğrencilerin gelecekte içine girecekleri çalışma hayatına daha donanımlı başlamalarına yardımcı oluyor.

Fontys’in bir başka önemli özelliği de talep üzerine öğrencilere Eindhoven, Venlo ve Tilburg’da ev bulma konusunda yardım etmesi.

[tab name=’Üniversite Videosu’]

Save this product for later