Hanze University of Applied Sciences – EduNed – Yurtdışı Üniversite Danışmanlığı

Hanze University of Applied Sciences

SKU NLHA
0
In stock
1
Product Details

[tab name=’Üniversite Hakkında’]

Hanze Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Hanze University of Applied Sciences) Hollanda’nın kuzeyinde, Groningen şehrindedir. Uygulamalı bilimler üniversitesi olan Hanze’nın tarihi 1798 yılında kurulmuş ressamlık akademisine kadar dayanır. Günümüzde ise üniversite Hollanda’da sanat akademisi ve konservatuvarı olan tek büyük uygulamalı bilimler üniversitesidir. Ayrıca Hanze ülkedeki ilk uluslararası işletme okulunu kuran uygulamalı bilimler üniversitesidir.

30.000’e yakın öğrencisi olan üniversitede 54 lisans programının 14’ü İngilizce, 19 yüksek lisans programının ise 12’si İngilizce. Bu programlar çoğunlukla sanat, müzik, tasarım, iletişim, işletme, finans, mühendislik, sürdürülebilir enerji ve fizyoterapi alanlarındadır. Hollanda “Keuzegids Hbo” yükseköğretim rehberinin 2019 sıralamalarına göre Hanze’nin İngilizce programlarından ‘Fizyoterapi Lisans Programı’ alanının en iyilerinden biri seçilmiştir. ‘Sensör Teknolojisi‘ lisans programı ise 2013 yılından beri alanında ilk üçte yer alıyor. 2019 Elsevier sıralamalarına göre de ‘Makine Mühendisliği‘ lisans programı eğitim kadrosu 295 uygulamalı bilimler üniversitesi programı arasında altıncı sırada yer almaktadır.

Yine Elsevier sıralamalarına (2015 ve 2016) göre Groningen Hollanda’daki en iyi öğrenci şehri! Şehir nüfusunun dörtte birinden fazlasının öğrenci olması bunun sebeplerinden biri olabilir.

[tab name=’Üniversite Videosu’]

Save this product for later